در آستانه روز جهانی محیط زیست

 از ایرن – گیتی عابدی

شعار روز جهانی محیط زیست در سال 2009 میلادی، «زمین نیازمند اتحاد شما برای مقابله با تغییرات جوی است» اعلام شد. دبیرکل سازمان ملل هم در این مورد گفته که کشورهای در حال توسعه می‌توانند برای کاهش گازهای گلخانه‌ای و بهبود بازدهی انرژی، تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری محیط زیست ایران، بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل، در این مورد افزود: دولت‌های جهان می‌توانند از توسعه برای کاهش آلودگی محیط زیست که به سرعت رو به رشد است استفاده کنند. همچنین سازمان ملل متحد باید کشورهای در حال توسعه را برای کاهش گازهای گلخانه‌ای ترغیب کند و برای این منظور باید از کشورهای توسعه یافته کمک بگیرد.
در پنجم ژوئن سال جاری، روز جهانی محیط زیست در مکزیک برگزار می شود و قرار است در آن به مسائلی مانند تاکید انسان‌ها بر توجه به مسائل محیطی، استفاده از قابلیت‌های محیطی در پیشرفت جوامع انسانی، توسعه محیط زیست و استفاده مناسب از محیط زیست و حفاظت از آن برای آیندگان اشاره شود.
در سال1972 میلادی مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب ماده‌ای، پنچم ژوئن هر سال مقارن با پانزدهم خرداد را روز جهانی محیط زیست اعلام کرد که هدف از آن افزایش آگاهی مردم برای حفظ محیط زیست و ترغیب مسوولان به اتخاذ تدابیری برای مقابله با تخریب محیط زیست و گونه‌های زیستی‌جانوری است.

منبع : خبرگزاری مستقل محیط زیست ایران

http://www.iren.ir/Nsite/FullStory/?Id=663

/ 0 نظر / 24 بازدید