والی موسا، رئیس اتحادیه جهانی حفاظت نیز خاطرنشان کرد: در چند روزی که از برگزاری این کنگره می گذرد، درخواست حفظ این سیاره هم از سوی رهبران دولتی و هم از جامعه NGO ها به گوش رسید.

وی در این کنگره که هر چهار سال یک بار برپا می شود، اعلام کرد: نگرانی های زیست محیطی اکنون در صدر فهرست اولویت های پیش روی تصمیم گیران قرار گرفته است.

در این کنگره، بسیاری از سازمان ها و موسسات جهانی برای کمک به پیشبردها طرح های حفظ تنوع زیستی جهان به ویژه در مناطقی که بیشترین غنای حیات زمین را درون خود جایی داده و بیشتر از سایر مناطق در خطر هستند، آمادگی مالی و کارشناسی خود را اعلام کردند.

همزمان با درگیری جهان در بحران های بزرگ مالی، محیط زیست گرایان و متخصصان حفاظت از طبیعت، همراه با دولتمردان و فعالان اقتصادی در اسپانیا گرد هم آمده اند تا روش جدیدی برای پیشروی بشر تعریف کنند؛ روشی که ضرر و زیان کم تری را دامنگیر جوامع انسانی و نیز اکوسیستم های شکننده این سیاره کند.

کنگره انجمن جهانی حفاظت از طبیعت ده روزه از دوشنبه هفته گذشته آغاز به کار کرد و پس از پرداختن به مسائل و مشکلات زیست محیطی جهان و شیوه رویارویی با آنها، اکنون وارد فاز دوم خود شده است که در آن، قرار است انتخاباتی در میان اعضا برای برگزیدن رئیس و شورای جدید IUCN برگزار شود.

فعالیت های IUCN با بهره گیری از سک هزار نیروی متخصص در 60 دفتر و نیز با کمک صدها نهاد عمومی، سازمان غیردولتی و بخش خصوصی در سراسر جهان انجام می شود. اتحادیه IUCN بزرگ ترین و کهن ترین شبکه زیست محیطی جهانی به شمار می رود و دفتر آن در نزدیکی ژنو واقع در کشور سوئیس قرار دارد.

این یک اتحادیه دموکراتیک متشکل از هزار عضو دولتی و نیز اعضای سازمان های غیردولتی است و در حدود 11 هزار دانشمند و کارشناس داوطلب از حدود 160 کشور جهان با آن همکاری دارند.

منبع : پایگاه خبری فضای سبز و محیط زیست ایران (سبز پرس)

http://isdle.ir/news/index.php?news=31

/ 0 نظر / 23 بازدید