کاهش رتبه ایران در محیط زیست مربوط به سایر دستگاه‌هاست

محمدی‌زاده با اشاره به افزایش تعداد کشورهای شرکت کننده در این گزارش، گفت: تعداد کشورها افزایش یافته است؛ از سال 2008 تا 2010، 14 کشور به این گزارش اضافه شده‌اند که این امر نیز به نوبه خود باعث تغییر رتبه کشورها شده است.
وی درباره عدم ارسال به موقع برخی گزارش‌ها و اخذ امتیاز صفر در آن بخش توسط سازمان محیط زیست، اظهار داشت: بخش‌هایی از سازمان محیط زیست اطلاعات خود را به موقع ارسال نکرده‌اند و این امر باعث گرفتن امتیاز صفر شده است.

امتیاز صفر در بعضی از بخش‌ها ناشی از کم‌کاری محیط زیست است
معاون رئیس جمهور درباره کم‌کاری سازمان محیط زیست درباره ارسال گزارش‌ها گفت: از این نظر به محیط زیست اشکال وارد است اما فی‌النفسه فقط اشکال محیط زیست نبوده بلکه سایر دستگا‌ه‌ها هم در این زمینه مشکل داشته‌اند.
وی ادامه داد: بخشی از کم‌کاری متعلق به سازمان محیط زیست است اما بخشی هم به دستگاه‌هایی مربوط می‌شود که گزارشی از عملکردشان گرفته نشده و ارسال نیز نشده است.
محمدی‌زاده با اشاره به این‌که در برخی از بخش‌ها وضعیت محیط زیست بهتر شده است، گفت: اگر چه این گزارش، به عنوان گزارش محیط زیستی تلقی می‌شود، باید در نظر داشت که عملکرد سایر دستگاه‌ها نیز در این گزارش باید منعکس شود.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این‌که از 100 امتیاز این گزارش، 2.4 امتیاز متعلق به محیط زیست است، یاددآور شد: بیش از 95 درصد این امتیاز متعلق به وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نفت ، صدا و سیما و سایر دستگاه‌های اجرایی است.
وی متذکر شد: درباره این گزارش تنها سازمان محیط زیست نباید پاسخگو باشد، بلکه دستگاه‌هایی که برخی شاخص‌ها با توجه به عملکردشان بررسی شده است‌ نیز باید در این زمینه پاسخگو باشند.

منبع: خبرگزاری مستقل محیط زیست ایران(ایرن)

http://www.iren.ir/Nsite/FullStory/?Id=3531

/ 1 نظر / 47 بازدید
دانش

سلام دوست عزیز. خوب اگه ایشون این چیزارو نگن چی بگن.بیش از این چیز دیگه ای انتظار نمیره.همه میدونیم که ایشون کارشناس محیط زیست نیستند و روابط باعث حضور ایشون در این ژست هستش.خوب اگه میگن شاخص ها تغییر کرده چرا شما همسو با شاخص ها تغییر نکردین.اتفاقا در مورد این 11ژله تو وبم نوشتم.خوشحال میشم به وب محیط زیستی منم سر بزنید و تبادل لینک کنیم.