تلاش شهردار اصفهان برای لغو مناظره با دکتر دادخواه

نشست ما-اصفهان- ایران، که قرار بود روز شنبه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شود، دقایقی قبل از برگزاری لغو شد!

 گفتنی است برای این برنامه از دکتر دادخواه فعال فرهنگی و وکیل پرونده متروی اصفهان و همچنین از دکتر سقائیان نژاد شهردار اصفهان  دعوت شده بود تا در یک مناظره به بررسی مدیریت شهری اصفهان و مسئله عبور غیرقانونی قطار شهری از زیر چهارباغ عباسی بپردازند،  ولی علیرغم حضور دکتر دادخواه، با عدم پاسخ به دعوت و حضور شهردار اصفهان و همچنین با مخالفت ناگهانی مسئولین دانشگاه صنعتی، دانشجویان با دربهای بسته سالن و مامورین حفاظت و حراست مواجه شدند.

از طرفی از ورود علاقمندانی که از اصفهان قصد ورود به دانشگاه و حضور در این برنامه را داشته اند، جلوگیری شده بود. در حالی که در سایر مواقع، کسانی که از خارج دانشگاه صنعتی قصد ورود دارند، میتوانند با ارائه کارت شناسایی به داخل بروند.

البته گفته های مسئولین برگزاری حاکی از آن است که  با وجود صدور مجوز برای این برنامه و نشر تبلیغات از سه روز قبل از برگزاری، فشارهای شخص شهردار  و پیگیری های مستمر  وی موجب اعلام لغو این برنامه تقریبا" همزمان با ورود دکتر دادخواه به دانشگاه صنعتی شد.

هرچند با تلاش مسئولین انجمن اسلامی دانشگاه، دکتر دادخواه در دفتر مرکزی این انجمن حاضر شد و برای دهها علاقمندی که فاصله نسبتا طولانی تالار برگزاری تا دفتر انجمن را پیاده طی کرده بودند، به ایراد سخنرانی و پاسخ به پرسشهای  آنان پرداخت.

دادخواه ضمن اشاره به سنجش و خردورزی که در نگرشهای فرهنگی و ملی و تعالیم اسلامی جایگاه ویژه ای دارد و نشانه آن قرار دادن سنجد بعد از کتاب قرآن در سفره هفت سین ایرانی است، به بررسی عملکرد مدیران قانون شکن اصفهان در تخریب میراث فرهنگی و طبیعی و حاظر نشدن ایشان در مناظره ها و پاسخگویی به افکار عمومی  و تناقض این رفتارهای مرموز و گستاخانه با معیارهای منطق و خرد پرداخت. 

ظاهرا" شهردار اصفهان از هر تلاشی برای جلوگیری از حضور وکیل پرونده متروی اصفهان در دانشگاه و برگزاری برنامه مناظره دریغ ننموده و علیرغم اعلام مسئولین برگزاری بر فرهنگی بودن این برنامه، قصد داشته آن را یک برنامه سیاسی  و موجب تشویش جو دانشگاه نشان دهد. هر چند شرایط به گونه ای برگشت که  اکنون جو عمومی نه نسبت به مسائل سیاسی، که بیش از پیش نسبت به رفتارهای عجیب و مشکوک شهردار و دیگر مسئولین شهری، مشوش و مردد است.

گزارش از: احسان رعنایی، عضو تیم اجرایی برنامه

/ 1 نظر / 22 بازدید
پویا

ترک زمین بازی یعنی سه هیچ به نفع حریف [شوخی] سه تا به نفع دکتر دادخواه. ممنون از پشتکار شما [گل]